Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mistrzowie baletu

Dziś, 28 marca, nasze przedszkole odwiedzili profesjonalni tancerze, pracujący na co dzień w prawdziwym teatrze. Tematem spotkania stały się tańce narodowe.

Dowiedzieliśmy się, że polonez, który zatańczą już niebawem starszaki, jest jednym z pięciu tańców narodowych naszego kraju. Wywodzi się on z tradycji ludowej, jednak na przestrzeni dziejów dalece odbiegał od swojego wiejskiego pierwowzoru. Jak się okazuje, polonez, to zarazem jeden z najprostszych tańców narodowych świata. Jesteśmy zatem przekonani, że podczas zakończenia roku wykonamy go doskonale, a nasi rodzice uronią niejedną łzę wzruszenia. Przed nami jednak jeszcze parę miesięcy prób.

Tancerki zaprezentowały również tańce z innych rejonów świata. Obejrzeliśmy czeską polkę, węgierskiego czardasza oraz francuskiego kankana.

Najfajniejszą częścią spotkania była jednak chwila, kiedy sami mogliśmy spróbować swoich sił i zatańczyć razem z profesjonalistkami.