KLAUZULA INFORMACYJNA

Kącik rodzica

Drodzy Rodzice!

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich nasze przedszkole zorganizowało akcję ,,Przyjaciele książek’’ propagującą czytelnictwo wśród przedszkolaków. W ramach akcji poznamy historię powstawania książki, historię druku oraz wymienimy się doświadczeniami na temat ulubionych grupowych książeczek.  Stworzymy również własne książeczki na tematy związane z ekologią, higieną i zdrowiem.
Na naszej stronie internetowej powstanie kącik ,,Polecamy książki’’ w którym będziemy umieszczać propozycje nauczycieli oraz rodziców dotyczące ukochanych książek dzieci i innych wartych uwagi propozycji czytelniczych.  W związku z naszą akcją prosimy o zdjęcie ulubionej książki Waszego dziecka wraz z krótkim komentarzem, dlaczego ją polecacie. Zdjęcia oraz opis prosimy wysyłać na emaila:  n.maranda@pm12.elodz.edu.pl

Szanowni Państwo,
poniżej informacja o przedszkolach dyżurujących w lipcu i sierpniu 2021 roku.
Zapisy dzieci na miesiące lipiec - sierpień 2021 r. będą przyjmowane w terminie od 4 do 28 maja 2021 r.
Karty zapisu do przedszkola można pobrać w placówce od 4 maja.

INFORMACJA

Nasze przedszkole nawiązało współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, który prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach. Zachęcamy do współpracy. Pojemniki już są umieszczone na terenie naszego przedszkola.

Drodzy Rodzice!

Z radością informujemy, że nasze przedszkole dołączyło do akcji "Zostań Super Zakrętakiem" realizowanej przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”. To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń. Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika akcji “Zostań Super Zakrętakiem” staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA. Jedna osoba średnio jest w stanie zebrać kilka-kilkanaście kilogramów rocznie, ale jeśli połączymy siły to akcja ma szansę przynieść mnóstwo uśmiechu i radości podopiecznym hospicjum. Zebrane zakrętki prosimy przekazywać dzieciom, które później wrzucą je do specjalnego pojemnika znajdującego się w przedszkolu.

"Dołącz do nas, wrzuć zakrętkę i zostań Super Zakrętakiem"

WAŻNE!!!

OD1 LUTEGO 2021 r.można składać przez INTERNET wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego „500+” na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się od 1 czerwca 2021 r.

Wnioski można składać za pośrednictwem:

• systemów teleinformatycznych banków
  • portalu informacyjno-usługowego emp@tia: empatia.mpips.gov.pl
  • platformy usług elektronicznych ZUS: zus.pl/pue

Od 1 kwietnia 2021 r. będzie można składać wnioski drogą tradycyjną (papierową) w punktach przyjęć wniosków Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi
www.css.samorzad.lodz.pllub pod numerem telefonu 042 638 59 69

Pamiętaj !

Ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata zależy od terminu złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku:

Miesiąc złożenia wniosku

Miesiąc rozpatrzenia wniosku i wypłaty świadczenia

Luty 2021

do 30 czerwca 2021